طراحی سایت واکنش گرا یا رسپانسیو (responsive) چیست ؟

تاریخ انتشار : 5 فروردین 1401

طراحی سایت واکنش گرا یا رسپانسیو (responsive) چیست ؟


طراحی سایت واکنش گرا یا رسپانسیو (responsive) چیست ؟

اگر بخواهیم به طور خلاصه بگیم سایت واکنش گرا یا رسپانسیو سایتی است که در تمام دستگاه های مختلف مثل لب تاب یا کامپیوتر ، گوشی های تلفن همراه و تبلت ها حالت نمایش خوبی متناسب با آن دستگاه داشته باشد .

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن دستگاه های مختلف گوشی همراه اهمیت سایت های واکنش گرا یا رسپانسیو (responsive) خیلی بالا رفته است

اهمیت طراحی سایت رسپانسیو چیست ؟؟

چون کاربران زیادی با گوشی همراه خود وارد سایتمون میشن اگر سایت ما رسپانسیو نباشه ممکن هست کاربران زیادی رو از دست بدیم و ترافیک سایتمون خیلی پایین بره و این یعنی از دست دادن تعداد زیادی از مشتری های سایتمون.

تاثیر رسپانسیو بودن در سئو سایت

واکنش گرا بودن سایت موجب افزایش سئو (seo) میشود . سئو چند سالی هست که به موبایل فرندلی سایت اهمیت میده و سایت هایی که رسپانسیو نیستن رو براشون نمره منفی در نظر میگیره و به مرور زمان از دید کاربران خارج میکنه .

از کجا بفهمیم که سایت واکنش گرا هست ؟؟

یه راه ساده برای این کار وجود داره و اونم اینه که با هر مرور گری که وارد سایت میشید صفحه مرور گر رو minimize کنید و بگیرید بکشید و صفحه رو کوچیک کنید اگر طراحی نسبت به این تغییر حالت واکنش نشون داد و همه چیز مرتب بود متوجه میشیم که سایت رسپانسیو هست .

ما در طراحی سایت ایران گرافیک سایت هایی که به مشتری ها تحویل میدیم به صورت رسپانسیو هست و از این بابت مشتریان عزیزمان نگرانی خاصی ندارند .